Kiedy warto pożyczać?

Kiedy warto pożyczać?

Pożyczać można tylko wtedy, gdy mamy pewność co do możliwości spłaty danej pożyczki. Konsekwencje niepłacenia zaciągniętego kredytu mogą okazać się, jak wiadomo wielopłaszczyznowe, finalnie doprowadzając do sytuacji, w której można mieć poważne problemy z wzięciem kredytu w przyszłości.

Gdzie bezpiecznie pożyczać poza bankiem?

Pożyczanie poza bankiem stało się obecnie bardzo powszechne. Niemniej jednak należy pamiętać, by sprawdzić wiarygodność danej firmy. Możemy zrobić to, kontaktując się ze Związkiem Firm Pożyczkowych, a także sprawdzić, czy dana firma nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Bezpieczna pożyczka to pożyczka w firmie, która może poszczycić się renomą. Jest znana i dba o interes swoich klientów, jak również przestrzega Umowy o Kredycie Konsumenckim.

Kiedy i na co pożyczać?

Pożyczkę zwykle zaciągamy wtedy, gdy brakuje nam na konkretny zakup lub gdy chcemy sfinansować go w całości z pożyczonej gotówki. Pożyczka na raty to wygodny produkt, który jednorazowo nie obciąża naszego budżetu. Obecnie istnieją możliwości wzięcia szybkiej pożyczki przez internet, a co więcej ratalnej z szybkim rozpatrzeniem wniosku i gotówką na koncie. Niemniej jednak decyzję co do pożyczki należy poprzedzić dokładnym przeanalizowaniem swojej sytuacji. Zdecydowanie nie zaleca się pożyczać na bieżące wydatki, gdyż takie działanie może wpędzić nas w spiralę długów, z której niestety bardzo trudno wyjść.